Random aneb květen 2026

Květen byl měsícem malých radostí. Měsícem, kdy jsem se po náročném období snažila znovu nacházet lehkost v obyčejných věcech a připomínat si, že i zdánlivě obyčejné dny mohou být krásné.

Bylo v něm hodně káviček na sluníčku, zmrzlinových zastávek a chvil, kdy nebylo potřeba nikam spěchat. Právě takové drobnosti mi v poslední době dělají největší radost.

Kromě toho jsem objevovala i hezká místa na okrajích Prahy a v jejím okolí. Místa, kam člověk uteče od ruchu města, projde se, na chvíli vypne a načerpá energii. Někdy ani není potřeba jezdit daleko, aby člověk našel kousek klidu a krásy. rčitě plánuji v tomhle pokračovat a sdílet více tipů.

Nechyběly ani zajímavé eventy. Setkání s Tesori d'Oriente, Chilly a Borotalco, voňavý Kneipp a příjemně letně naladěné Summer Vibes by Cosmopolitan. Bylo milé potkávat známé tváře, poznávat novinky a na pár hodin se ponořit do světa, který mám ráda.

Květen přinesl i trochu kultury, návštěvu kina a divadelní představení Anděl Páně, které mě moc potěšilo. Jsou to přesně ty chvíle, kdy člověk na pár hodin vypne a nechá se unášet jiným příběhem.

A samozřejmě nechyběly ani výlety. Vyrazili jsme do Doks, kde jsme navštívili zoopark i zajímavou výstavu, a podívali se také do zooparku v Nehvizdech. Zvířata, nové zážitky a příjemně strávený čas venku jsou sázkou na jistotu.

Když se za květnem ohlédnu, nebyl to měsíc velkých událostí ani zásadních změn. Byl to měsíc návratu k maličkostem, které dokážou zpříjemnit den a připomenout, že i v těžkém období je pořád na co se těšit.

Zoopark Nehvizdy

Doksy

Vestecký rybník

Toulcův dvůr

Škřítek pro radost v Milíčovském lese

Parkové muzeum Staré Modřany

Dolní Břežany

Summer Vibes by Cosmopolitan

Tesori d`Oriente

Kneipp event

Borotalco a Chilly

Praha

Modřanský biograf

Kvítí / Anděl páně / Šeřík

Rajčata / Nehty / Kočičák

Doma

Novinky v Mekáči / Selfie

Dobroty / Jídlo je nejlepší dárek :D

Buratta / Avotousty / Oběd s mamčou

Nějaké to kuchtění

Iced Banana Latte v Kávafaktura / Zmrzlina

Bruno v Břežanech / Buchta Újezd / Konečně se ScaryKejt

Kávičky
 
Jaký byl Váš květen?
Užili jste si ho?

Spotřebováno za květen 2026

Když se podívám na květnovou hromádku vypotřebovaných produktů, musím uznat, že tentokrát je opravdu skromná. Některé měsíce mám pocit, že se mi podaří spotřebovat půl koupelny, ale květen mezi ně rozhodně nepatřil, což mi ale po celý měsíc bylo vlastně jasné, protože jsem opravdu do taštičky toho moc neházela.

Na druhou stranu se tu sešla zajímavá směs dekorativní kosmetiky i péče o pleť. Některé kousky jsem používala dlouhé měsíce, jiné zmizely překvapivě rychle. Pojďme se na ně podívat podrobněji.

1. Quret pleťová maska Hello Friends aloe vera (Recenze) - Plátýnková maska s aloe vera byla příjemnou rychlou vzpruhou pro pleť. Dobře hydratovala a po použití byla pokožka zklidněná a hebká. Na žádné zázraky to nebylo, ale přesně splnila to, co od podobného produktu očekávám.
Koupila bych znovu: ANO

2. Quret pleťová maska Hello Friends broskev (Recenze) - Pleť po ní působila svěžeji a rozjasněněji. Navíc měla velmi příjemnou ovocnou vůni, která zpříjemnila celý kosmetický rituál. Pokud bych si měla vybrat mezi oběma maskami, ta nevím, jsou v podstatě totožné.
Koupila bych znovu: ANO

3. Catrice odličovací balzám Winnie The Pooh (Recenze)
- Okamžitě bez nějakého dření stáhne i řasenku, prostě všechno, neštípe v očích, nevysušuje, naopak je to pro suchou pleť dokonalý kousek.
Koupila bych znovu: ANO

4. W7 Bronze Shimmer (Recenze) - Velmi silná pigmentace, chtělo to s ním opatrně, obsahoval shimmer, takže obzvlášť na sluníčku pěkně rozjasnil. Bohužel mi spadl, rozsypal se, ale už jsem byla na pánvičce, tak to nebolelo tolik. 
Koupila bych znovu: ANO

5. Rimmel make-up Kind & Free (Recenze) - Miluji, již moje druhé balení a klidně beru další. Má menší krytí, ale hezky sjednotí, vypadá dobře celý den a díky své lehké a hydratační textuře je ideální pro suchou pleť. 
Koupila bych znovu: ANO

6. Artdeco balzám na rty Color Booster (Recenze) - Balzám se zabarví dle Vašeho pH, u mě to byla sladká růžová. Hezky hydratoval a nahradil mi dobře rtěnku. 
Koupila bych znovu: ANO

7. Isana tekuté mýdlo na ruce Orangeblüten & Jasmin-Duft (Recenze) - Hooodně letitá limitka. Tato limitovaná varianta s vůní pomerančových květů a jasmínu byla velmi příjemná. Mýdlo dobře mylo, nevysušovalo ruce a vůně byla svěží i lehce květinová zároveň. Na běžné používání naprosto dostačující.
Koupila bych znovu: ANO

8. Mark kávový peeling Cherry Cocktail (Recenze) - Kávové peelingy mám ráda, a tak jsem byla zvědavá i na tuto variantu. Peeling měl výraznou kávovou vůni doplněnou sladšími ovocnými tóny. Pokožku zanechával hladkou a příjemně prokrvenou. Jedinou nevýhodou byla klasická kávová katastrofa ve sprše, kterou asi zná každý milovník podobných peelingů.
Koupila bych znovu: ANO

Co Vaše spotřeba?
Kolik se toho povedlo dodělat?

Nákupy a novinky za květen 2026

Květen byl tentokrát ve znamení kosmetických novinek, i když vlastních nákupů bylo minimum. Vlastně jsem si pořídila jen nový difuzér, který mi doma už nějakou dobu chyběl. Přesto se během měsíce nastřádalo překvapivě hodně produktů. Většina z nich pochází z eventů a PR balíčků.

Kosmetika
Kneipp mám spojený hlavně s relaxací a domácím wellness. Produkty této značky často používám ve chvílích, kdy si chci dopřát trochu klidu po náročném dni. V balíčku se objevilo několik zajímavých novinek, na které jsem velmi zvědavá. Už teď se těším, až je pořádně otestuji a podělím se s vámi o své zkušenosti. Zároveň je vždy možné si odnést cokoliv z výstavky, ale to většinou pošlu dál, třeba mamče a kamarádce. 

Jedním z nejzajímavějších květnových eventů byl ten od značky Tesori d'Oriente. Pokud tuto značku znáte, určitě víte, že si zakládá především na výrazných a exotických vůních inspirovaných různými kulturami a tradicemi. Event se nesl v duchu Ikigai, z kolekce tu mám vůni a sprcháč, ale nechyběly ani další produkty a dárečky. 

Mezi květnovými novinkami nechyběly ani produkty od Borotalco. Tato italská značka je známá především svými deodoranty a charakteristickou pudrovou vůní, kterou si mnoho lidí oblíbilo. Společně s produkty Borotalco mám možnost vyzkoušet také novinky od značky Chilly.

O víkendu se konala akce Summer Vibes by Cosmopolitan, o které Vám ještě napíšu. Na dárečky to není tak bohaté jako třeba akce Žena a Život, Ellephoria atd, ale vytočila jsem si na kole štěstí tonikum, u Nyx si vybrala setting spray a pak tu jsou vyloženě vzorečky.

Od arome.cz tentokrát dva balíčky, v jednom již jejich tradiční značka Attitude :D a to opalovací sprej. Péče na opalování se teď bude tématicky objevovat více. No a v druhém balíčku dorazila novinka z makové řady od Manufaktury, což mě potěšilo moc.

I letošní rok jsem věrná značce Astrid, co se týče opalování. Přišel mi krásný tématický balíček s novinkami doplněný o kokosy, wow. Z novinek by Vás mohly zaujmout pleťové fluidy, gel na opalování a pro děti roll-on, což je praktické i na cesty. 

Domov
Difuzéry jsem si v poslední době oblíbila, protože provoní místnost nenápadně a dlouhodobě. Navíc dokážou vytvořit příjemnou atmosféru bez nutnosti zapalovat svíčku. Tenhle je z nové kolekce Pepco  voní nádherně letně.

Pořídily jste nějakou letní výbavu?
Co z novinek Vás zaujalo?

Movie tip: Ďábel nosí Pradu 2


Anotace:
Dvacet let po svých ikonických rolích se Meryl Streepová, Anne Hathawayová, Emily Bluntová a Stanley Tucci vracejí jako Miranda, Andy, Emily a Nigel do světa vysoké módy, který se mezitím zásadně proměnil. Miranda Priestlyová stále stojí v čele prestižního magazínu Runway, tentokrát však čelí tlaku digitální éry a proměně celého odvětví. Andy Sachsová si vybudovala vlastní kariéru mimo magazín Runway, ale nečekané okolnosti ji znovu přivedou zpět do prostředí, ve kterém kdysi začínala svoji kariéru. Emily a Nigel se mezitím pohybují na vrcholu módního průmyslu, kde ambice a loajalita čelí novým překážkám a konfliktům. Na pozadí pulzujícího New York City se rozehrává příběh o moci, kariéře a osobních rozhodnutích ve světě, kde se pravidla mění rychleji než kdykoli dříve.

Jsou filmy, u kterých si říkáte, že pokračování vlastně vůbec nepotřebují. Ďábel nosí Pradu byl ikonický už sám o sobě, Miranda Priestly se stala legendou, Andy symbolem přerodu a celý film dodnes patří mezi oblíbené comfort movies. O to větší strach jsem měla z druhého dílu. Protože přiznejme si, podobné návraty po letech bývají buď skvělé…nebo úplně zbytečné.

A překvapivě? Ďábel nosí Pradu 2 funguje mnohem lépe, než jsem čekala.

Příběh se odehrává téměř dvacet let po událostech prvního filmu. Svět médií se změnil, tištěné magazíny bojují o přežití a Runway už dávno není nedotknutelným módním impériem jako kdysi. Miranda Priestly ale stále zůstává Mirandou, ostrou, perfekcionistickou a děsivě elegantní ženou, která dokáže jediným pohledem zničit sebevědomí celé místnosti.

Do toho se vrací Andy Sachs, tentokrát už ne jako nejistá asistentka v modrém svetru, ale jako žena, která si prošla vlastním profesním vývojem. A právě dynamika mezi ní a Mirandou je to, co film táhne nejvíc.

Meryl Streep je naprosto fenomenální. Stačí, aby vešla do místnosti, a okamžitě si film ukradne pro sebe. Miranda je možná starší, ale rozhodně ne mírnější. Její ironické poznámky a ledový klid fungují pořád stejně dokonale. Anne Hathaway působí mnohem sebejistěji než v prvním díle a její Andy mi tentokrát sedla snad ještě víc. Už není tou ušlápnutou holkou z malého bytu a právě ten posun je na filmu strašně příjemný sledovat. A samozřejmě nesmím zapomenout na Emily Blunt a Stanley Tucci, protože bez Emily a Nigela by to prostě nebylo ono. Emily je pořád stejně sarkastická a Nigel zase přináší momenty, které mají srdce.

Jedna věc se filmu upřít nedá, vizuálně je nádherný. Outfit za outfitem, luxusní prostředí, módní chaos, hektické kanceláře, káva v ruce a stres na podpatcích. Přesně ten svět, který nás na prvním filmu bavil.

Zároveň ale pokračování působí trochu dospěleji. Neřeší jen módu, ale i stárnutí, kariéru, změnu médií a otázku, jestli člověk vůbec může mít všechno. A právě díky tomu nepůsobí jen jako nostalgická kopie prvního dílu.

Funguje to? Ano. A překvapivě hodně. Není to film, který překoná originalitu prvního dílu, to asi ani nešlo. Ale jako návrat po letech funguje skvěle. Má humor, emoce, ikonické momenty i postavy, které jste si chtěli znovu připomenout. A hlavně z něj cítíte, že tvůrci nechtěli jen vytěžit slavnou značku, ale opravdu navázat na příběhy, které lidé milovali.
Hodnocení: 4*

Co na pokračování říkáte?

Note - Skin Perfecting Primer

Podkladové báze pod make-up jsou pro mě přesně ten typ produktu, který buď funguje skvěle, nebo je úplně zbytečný. A u Note Cosmetique Skin Perfecting Primer jsem měla od začátku pocit, že přesně vím, co od něj čekat. Žádná skincare revoluce ani zázračná péče o pleť, ale klasická silikonová báze zaměřená hlavně na vyhlazení pleti a optické minimalizování pórů. A přesně to taky dělá.

Už při první aplikaci je jasné, že je produkt postavený na silikonech. Má hladkou, sametovou texturu, po které pleť okamžitě působí jemnější a sjednocenější. Pokud máš rozšířené póry nebo nerovnou texturu pleti, umí je docela hezky rozmazat a vytvořit takový ten typický blur efekt, který pod make-upem většina lidí hledá.

Mám pocit, že poslední dobou se ze silikonových primerů dělá skoro něco negativního, přitom pro hodně lidí pořád fungují nejlépe právě pod make-up. Pokud chceš uhlazenější vzhled pleti, jemnější póry a trochu delší výdrž make-upu, podobné produkty dávají smysl.

Na druhou stranu je potřeba počítat s tím, že tahle báze sama o sobě pleti nic moc nedá. Hydratace téměř žádná a pokud máš sušší pleť nebo šupinky kolem nosu a brady, může je ještě víc zvýraznit. Taky stačí opravdu malé množství. Jakmile se to přežene, produkt má tendenci žmolkovat a make-up potom nevypadá dobře.

Osobně si myslím, že nejlépe bude fungovat na smíšené a mastnější pleti, případně pro někoho, kdo má výraznější póry a chce rychlý vyhlazovací efekt pod make-up. Pokud ale preferuješ spíš hydratační glow báze nebo velmi přirozený finish, pravděpodobně tě moc nenadchne.

Za mě je Note Skin Perfecting Primer přesně ten typ produktu, který nepřináší nic nového ani převratného, ale pokud máš ráda klasické silikonové báze, splní svůj účel dobře. Jen od něj nečekat skincare efekt nebo nějakou extra péči o pleť.



Toulcův dvůr | Kam za zvířátky v Praze

V Praze je spousta míst, kam se dá jít na procházku, ale jen některá mají atmosféru, kvůli které se tam člověk opravdu rád vrací. Pro mě je jedním z nich právě Toulcův dvůr v Hostivaři.

Na první pohled možná působí nenápadně. Žádná velká atrakce ani turistické místo, které by člověk běžně viděl v průvodcích po Praze. A možná právě proto mě baví. Je to prostor, kde se potkává příroda, starý statek, zvířata a hlavně klid.

Toulcův dvůr je historický areál bývalého hospodářského statku, který dnes funguje jako ekologické a vzdělávací centrum. Celý prostor je zaměřený na přírodu, ekologii a vztah člověka k okolní krajině.

Součástí areálu jsou zahrady, louky, mokřady, naučné části i menší farma se zvířaty. Nečekej klasickou zoo, spíš místo, které působí přirozeně a nenuceně. Potkáte tu kozy, ovce, slepice, koně nebo králíky a všechno je zasazené do prostředí, které má pořád trochu venkovský charakter, i když jste pořád v Praze.

Co mě na Toulcově dvoře baví nejvíc, je atmosféra. Stačí projít branou dovnitř a člověk má pocit, že se tempo města najednou zpomalí. Místo aut slyšíte zvířata a ptáky, kolem jsou zahrady, stromy a lidé, kteří nikam nespěchají.

Celý areál je větší, než se může zdát. Kromě samotného dvora a zvířat tu jsou i různé přírodní části a naučné stezky.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...