Prodloužený víkend v Rakousku - III.část: Salzburg

Krásný začátek nového týdne,
jak jste si užili víkend? U nás se nesl v duchu vánočních příprav - pečení, zdobení stromku, úklid. Samozřejmě jsem také chystala články, aby tu nebylo mrtvo. Mám tu hned dva boxy, na které bych potřebovala sepsat článek, ale nejspíše je nechám až po Vánocích a tenhle týden se můžete těšit zřejmě na vánoční balzámky na rty a vánoční vůně Yankee Candle.

Dnes ale ještě k výletu, poslední části, ve které se podíváme do Salzburgu. Bohužel tuhle zastávku jsme si moc neužili, kromě příšerné zimy i pršelo, takže jsme si prošli rychle městečko a zmrzlí zamířili k autu. Přesto město vypadá krásně. Díky historickému jádru v něm najdete pouze minimum moderny, což se mi líbilo. Já totiž tu moderní architekturu moc nemusím, takže historické centrum je opravdu nádherné.
Zámek Mirabell a zahradySalzburg je městem slavného skladatele Mozarta, který se zde narodil. To Vám ale dojde velmi brzy, jelikož na něj natrefíte na každém rohu. Určitě znáte Mozartovy koule, které doporučuji ochutnat. Avšak pozor na to, aby jste koupili opravdu ty rakouské. Značka Mirabell se hojně prodává i u nás, Reber se vyrábí v Německu a natrefíte i na další značky. Ač mám ráda i značku Mirabell, při srovnání jsou ty rakouské opravdu chuťově lepší.

Ulička Getreidegasse
Kostel Kollegienkirche a katedrála svatých Ruperta a Virgila - Kathedrale der Heiligen Rupert und Virgil
Pohled na pevnost Hohensalzburg - Horní zámek Salzburg
Františkánský kostel - Franziskanerkirche

Určitě bych ráda Salzburg ještě někdy navštívila, jelikož jsme si prošli opravdu jen centrum města a vynechali zámek Salzburg, který stojí na kopci. Lanovka je poměrně drahá, takže v tom dešti nemělo moc smysl vyhazovat peníze.

Byli jste někdy v Salzburgu?
Jak Vás město zaujalo?

6 komentářů:

 1. víkend jsem strávila učením a přestavováním pokoje. Letos žádné cukroví nepečeme, což je sice škoda, ale není čas..
  Jak tak koukám na ty fotky, hned bych někam vyrazila♥ Ale při pohledu z okna jsem ráda, že sedím doma a nemrznu :D

  ...Instantní krása//Giveaway...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alespoň zatím nesněží, tedy u nás ne, což jsem hrozně ráda.

   Vymazat
 2. Hned bych jela na výlet :) Ale zítra jedu na malý výlet do Prahy 3,5 hodinky vlakem :D

  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 3. Škoda toho počasí, město vypadá nádherně :)! Já jsem tedy obdivovatelem jak moderní tak historické architektury :D.

  OdpovědětVymazat

Děkuji za každý komentář, moc si toho vážim. Na každou Vaši reakci se snažím odpovídat, případně mě můžete kontaktovat i soukromě na mail: charmedka92@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...