Zoo Ostrava a Zámek Hradec nad Moravicí

Konečně tu mám první slibovaný článek z dovolené. Dnes nezavítáme ovšem za hranice, ale ještě zůstaneme u nás, konkrétně v Ostravě. Právě z Ostravy jsme odlítali a jelikož to máme přes celou republiku, tak jsme vyrazili o den dříve, zařídili ubytování a navštívili po letech zoo.

Začnu ale jako tradičně ubytováním. Ubytováni jsme byli v hotelu Třebonický mlýn, který na první pohled vypadá nádherně. I pokoj působil útulně a odpustit bych dokázala i tu mikro koupelnu. Sice jsem se líčila v předsíňce, protože v koupelně fakt není na nic prostor, ale ok. Problém ovšem byla postel, nepohodlná matrace a prostěradlo, které podle mě do hotelů nepatří, by se ještě zvládnout daly, ale to vrzání. Kdykoliv se Honza pohnul, tak jsem byla vzhůru a nejhorší je, že jsem budila i sama sebe. Postel tak neuvěřitelně vrže, až jsem měla pocit, že to musí slyšet celé patro a já druhý den byla naprosto nevyspalá. Spát tam více nocí, tak je ze mě chodící zombie.

Součástí hotelu je i restaurace, kterou jsme večer navštívili, nechtělo se nám hledat něco jiného či někam dojíždět. A menu také nevypadalo zle, hlavnq česká kuchyně. Restaurace je soudě podle lidí dost oblíbená, bylo narváno, avšak jídlo těžce průměrné, ne-li lehce podprůměrné. S čím jsem neměla problém, tak se snídaní. Bohatý výběr a to i z anglické snídaně.


Jak jsem psala výše, v zoo jsme byli před pár lety. Ač to vypadalo, že tam bude dost lidí, tak ty hromady lidí se tady pěkně rozprostřou a nikde se s nikým nemačkáte. Já se samozřejmě jako vždy hnala do dětské zoo, kde byli nádherní, malí ušáci. A těch krásných mláďat bylo mnohem více. Hned na začátku plameňáci. Sice jste určitě už malé, šedivé plameňáky viděli, ale já poprvé viděla čerstvě vylíhnutého. Plameňáka bych v něm ztěží hledala.

Chybu neměl ani rys, které jsme zrovna chytli v době, kdy měl hravou a nenechal mámu na pokoji. U toho bych mohla strávit dlouhé minuty. Z čeho jsem byla ale naprosto unesená, tak z binturonga, který vypadá, jak řekl Honza, jako mýval bezdomovec :D

V zoo najdete celkem nově i Safari, to můžete znát ze Dvora Králové. Tady je tedy o dost menší, jízda trvá přibližně 15 minut a na několika místech působilo ještě nedodělaně. Ale za těch 30Kč, proč ne. Věřím, že časem se doladí k dokonalosti.

Na letišti jsme druhý den měli být až po poledni, takže dopoledne ještě byl čas na menší zastávku na zámku v Hradci nad Moravicí. V areálu se nachází Bílý Zámek, Červený zámek, Bílá věž, expozice a několik výhledů. Vstupné je 20Kč. Prohlídky nás nezajímají, takže jsme si prošli jen park a i ten stojí za to.

Co říkáte na zoo Ostrava?
Byli jste v Hradci nad Moravicí?

2 komentáře:

  1. Povedly se ti moc hezké "zvířátkové" fotky. V Hradci jsem nikdy nebyla a ani jsem netušila, že je tam kromě červeného zámku i ten bílý...

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Moc děkuju, fotil ovšem Honza, ale pochvalu si určitě rád přečte :)

      Vymazat

Děkuji za každý komentář, moc si toho vážim. Na každou Vaši reakci se snažím odpovídat, případně mě můžete kontaktovat i soukromě na mail: charmedka92@gmail.com

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...